Apie <em>American Express</em> ir AB „Citadele“ banką

American Express yra tarptautinė paslaugas teikianti kompanija, kuri siūlo klientams produktus, įžvalgas ir patirtį, suteikiančią daugiau galimybių kasdieniame gyvenime ir padedančių kurti verslą.

Nuo 1997 m. American Express bendradarbiauja su pasirinktais bankais ir finansinėmis institucijomis visame pasaulyje, kad būtų išduodami American Express prekės ženklo produktai ir plečiamas American Express korteles aptarnaujančių partnerių tinklas. Partnerių, kuriems suteikiama licencija, atranka, pasaulinės infrastruktūros įvertinimas ir patrauklus prekės ženklas padėjo American Express sukurti ir plėsti tarptautinį tinklą.

2006 m. spalio 18 d. visame pasaulyje pripažinta, jau šimtametę patirtį skaičiuojanti tarptautinė finansinių paslaugų ir kelionių organizacija American Express ir AB „Parex“ bankas pasirašė išskirtinio bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią „Parex“ bankas tapo vieninteliu oficialiu šios kompanijos atstovu bei American Express® kortelių išleidėju Lietuvoje. Bankas American Express korteles Lietuvoje pradėjo aptarnauti nuo 2007 m. vasario 12 d. Pirmosios prestižinės American Express kredito kortelės - The American Express® Gold Card ir The Platinum Card® - Lietuvos rinkai pristatytos 2007 m. spalio 4 d., o 2008 m. balandžio 21 d. buvo išleista Blue iš American Express kortelė - modernaus dizaino, skaidraus plastiko ir išskirtinių savybių kredito kortelė.

Nuo 2010 m. rugpjūčio 26 d. AB „Parex“ bankas įstatymų nustatyta tvarka pakeitė pavadinimą į AB „Citadele“ bankas ir tapo naujojo Latvijoje įsteigto „Citadele“ banko grupės dalimi bei perėmė visas AB „Parex“ banko teises ir pareigas. Pagal bendradarbiavimo sutartį su American Express „Citadele" bankas leidžia American Express korteles ir teikia kortelių aptarnavimo paslaugą Lietuvoje. „Citadele" bankas yra atsakingas už American Express prekės ženklo produktus pagal American Express licenciją.

 APIE AMERICAN EXPRESS  

American Express buvo įkurta 1850 m. Niujorke (JAV). Kompanija veiklos pradžioje užsiėmė siuntinių gabenimu, siūlydama paslaugas, alternatyvias paštui, tačiau dirbo nepalyginamai greičiau ir efektyviau nei tradicinis paštas, todėl didžioji dalis American Express klientų buvo bankai.

XIX amžiaus pabaiga – XX amžiaus pradžia pasižymėjo ypatingu ekonomikos augimu, aktyvia bei perspektyvia verslo įmonių plėtra. American Express taip pat ėmė žaibiškai augti.

Plėsdama savo veiklą, 1882 m. American Express pradėjo siūlyti finansines paslaugas – pinigų pervedimą bei čekius. 1895 m. Paryžiuje buvo atidaryta pirmoji American Express atstovybė Europoje. Vėliau atidarytos atstovybės dar dešimtyje Europos šalių. 1905 m. kompanija su JAV vadovybe pasirašė sutartis dėl valiutos keitimo operacijų JAV teritorijoje.

American Express nuolat ypatingai puoselėjo savo klientų lūkesčius bei poreikius. Pirmasis Pasaulinis karas ir su juo susijusi masinė žmonių migracija sukūrė poreikį teikti paslaugas, susijusias su kelionėmis. 1915 m. American Express oficialiai pradėjo teikti kelionių paslaugas – pasiūlė bilietus, kelionių čekius, viešbučių rezervavimą. American Express ypatingą dėmesį skyrė itin aukšto kokybės lygio paslaugoms – kruizų organizavimui. 1922 m. American Express organizavo pirmąjį keturių savaičių kruizą aplink pasaulį ir buvo pripažinta liukso klasės kelionių operatoriumi. Tarpukario laikotarpiu American Express sutelkė kompanijos veiklą į kelionių organizavimą, o finansines paslaugas klientams teikė kaip papildomas galimybes. Tačiau situacija pasaulyje pakeitė American Express veiklos kryptį – didžiulė žmonių migracija reikalavo stiprinti piniginių pervedimų sritį. Buvo pasirašytos sutartys dėl atlyginimų išmokėjimo JAV kariams, tarnaujantiems Europoje.  

1950 m. American Express šventė 100-ąjį savo veiklos jubiliejų. Tuo metu 173 kompanijos atstovybėse visame pasaulyje dirbo 5500 darbuotojų, teikiančių aukšto lygio pinigų pervedimo bei kelionių paslaugas.

Nuolat augdama ir teikdama aukščiausio lygio paslaugas, 1958 m. American Express išleido pirmąją American Express mokėjimo kortelę. Per penkerius metus buvo išduota daugiau nei 1 milijonas kortelių, kuriomis buvo galima atsiskaityti daugiau nei 85 000 vietų JAV ir kitose pasaulio šalyse. American Express plėtė paslaugų spektrą kortelių turėtojams. 1966 m. svarbiausiems ir lojaliausiems klientams buvo pasiūlyta The American Express Gold Card kortelė.

Siekdama kuo geriau patenkinti klientų poreikius bei teikti išskirtines paslaugas, 1983 m. American Express išleido The Platinum Card kortelę.

Šį dešimtmetį American Express toliau sparčiai vystėsi, plėsdama veiklos kryptis, tobulindama teikiamų paslaugų spektrą bei kokybę.1986 m. American Express pasiekė rekordinį pelną.

1997 m. American Express dar labiau išplėtė savo veiklą, įsteigdama American Express tarptautinio tinklo struktūrinį padalinį - Global Network Services (GNS), kuris bendradarbiauja su geriausiais bankais ir finansinėmis institucijomis visame pasaulyje, suteikdamas jiems teisę išleisti American Express mokėjimo korteles. 

1998 m. American Express išplėtė produktų portfelį ir pasiūlė rinkai Blue from American Express – naują mokėjimo kortelę plačiajai klientų auditorijai. Kortelė išsiskyrė ne tik dizainu, bet ir siūlomų paslaugų gausa bei naujausiomis technologijomis.  

2000 m. American Express išleido American Express® Centurion – išskirtinio dizaino kortelę su daug papildomų privilegijų. Ši kortelė buvo skirta tik siauram išskirtinių klientų ratui. American Express Centurion kortelė – tai ypatingo socialinio bei finansinio statuso simbolis. Ji buvo ir yra siūloma tik svarbiausiems The Platinum Card klientams.

Šiandien American Express yra didelė tarptautinė kompanija, turinti platų finansinių produktų ir paslaugų spektrą. Šiuo metu American Express kortelės priimamos daugiau nei 200 pasaulio šalių. American Express yra vienas iš didžiausių kelionių biurų tinklų pasaulyje. Jungtinėse Amerikos Valstijose American Express yra finansinių paslaugų lyderė.